Srovnání hypoték / Přátelská hypotékaSrovnání hypoték / Přátelská hypotéka
email phone
Srovnání hypoték / Přátelská hypotéka

Hypoteční banka

Hypoteční banka

Hypoteční banka, a. s.

Hypoteční banka vznikla 10. ledna 1991 pod názvem AGROBANKA v Hradci Králové. Akciová společnost, již 1. září 1992 však změnila název na Regiobanka, akciová společnost.. Původně působila jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. 27. prosince 1994 došlo k další změně názvu na Českomoravská hypoteční banka, akciová společnost. (následně 30. července 1998 byl název ještě kosmeticky upraven na Českomoravská hypoteční banka, a.s.). V roce 1995 banka přenesla své sídlo z Hradce Králové do Prahy. V září roku 1995 banka získala oprávnění k vydávání hypotečních zástavních listů. V červnu roku 2000 se majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) a od 1. ledna 2006 byl název změněn na současný. Od 18. června 2009 je ČSOB jediným akcionářem banky.

Odnož ČSOB, sídlící v Praze Radlicích, v jedné z nejkrásnějších kancelářských budov stejně jako mateřská banka, specializující se čistě na hypoteční úvěry (nyní dle správného názvu - spotřebitelské úvěry na bydlení), za to všeho druhu (nejširší portfolio hypoték na trhu v ČR). Platí, že pokud Vaši žádost o hypotéku odmítnou jinde z důvodu komplikací, máte ještě šanci uspět zde. Úrokové sazby a poplatky nejsou nejnižší, ale za tento příplatek dostanete i možnost nadstandardního řešení jinde neřešitelných situací. Web banky, mimochodem dlouhodobě velmi přehledně vedený a uživatelsky přívětivý, jako jeden z prvních začal kdysi dávno nabízet pokročilou kalkulačku úvěrů, kterou později začaly implementovat do svých webových prezentací i banky ostatní.

Hypoteční banka je již několik let největším poskytovatelem hypotečních úvěrů v České republice.

Sídlo: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5

Banky, které porovnáváme

Air BankČeská spořitelnaČSOBEquabankExpobank CZFio bankaHypoteční bankaKomerční bankamBankMoneta Money BankOberbankRaiffeisenbankSberbankUnicredit bankWüstenrot
Copyright © 2016 Přátelská hypotéka