Srovnání hypoték / Přátelská hypotékaSrovnání hypoték / Přátelská hypotéka
email phone
Srovnání hypoték / Přátelská hypotéka

Wüstenrot

Wüstenrot

Wüstenrot hypoteční banka a.s.

Rok 1921, německé městečko Wüstenrot, "Spolek přátel" a jeho motto "Každé rodině střechu nad hlavou". Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě a také stavební spořitelny Wüstenrot, která se stala základem finanční skupiny Wüstenrot. Na základě expanze do mnoha evropských zemí a také spojením s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG se Wüstenrot stal významnou mezinárodní finanční institucí.

I v naší zemi je Wüstenrot velmi úzce spojen s počátky stavebního spoření. Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s. zahájila svou činnost na podzim roku 1993, tedy v roce, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření. Od té doby si získala důvěru statisíců klientů, kterým stavební spoření umožnilo financovat bydlení, vytvořit finanční rezervy na stáří i ušetřit si peníze na jiné potřeby.

Stejně jako v mateřských zemích i v České republice bylo záměrem Wüstenrotu poskytnout klientům ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí. Proto byla v roce 1998 založena Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., která klientům nabídla zajímavé produkty rizikového a kapitálového životního pojištění, které v průběhu dalších let doplnila investičním životním pojištěním.

V roce 2003, kdy svoji činnost zahájila Wüstenrot hypoteční banka a.s., rozšířil Wüstenrot sféru své činnosti o hypoteční obchody. Své prvotní portfolio sestávající z hypotečních úvěrů pro fyzické osoby a vydávání hypotečních zástavních listů banka postupně rozšířila o hypoteční a podnikatelské úvěry poskytované na účely bydlení právnickým osobám. Další významný mezník v rozvoji bankovních služeb představovalo zavedení depozitních produktů a internetového bankovnictví na přelomu let 2010 a 2011.

Čtvrtou, nejmladší společností skupiny je Wüstenrot pojišťovna a.s., která získala licenci v květnu 2008 a specializuje se na neživotní pojištění, a to především na pojištění bydlení, pojištění vozidel, pojištění malých a středních podnikatelů a cestovní pojištění.

Všechny společnosti finanční skupiny Wüstenrot vzájemně velmi úzce spolupracují a mají i společnou obchodní sít finančních poradců. Díky tomu má klient Wüstenrotu svého osobního finančního poradce, a tím všechny potřebné služby snadno dostupné pod jednou střechou.

Dne 4. ledna 2016 se strategický partner Allianz pojišťovna, a.s. stal jediným akcionářem společností Wüstenrot pojišťovna a.s. a Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s. Skupinu Wüstenrot v ČR tak aktuálně tvoří Wüstenrot - stavební spořitelna a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s.

Sídlo: Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4-Nusle

Banky, které porovnáváme

Air BankČeská spořitelnaČSOBEquabankExpobank CZFio bankaHypoteční bankaKomerční bankamBankMoneta Money BankOberbankRaiffeisenbankSberbankUnicredit bankWüstenrot
Copyright © 2016 Přátelská hypotéka