Srovnání hypoték / Přátelská hypotékaSrovnání hypoték / Přátelská hypotéka
email phone
Srovnání hypoték / Přátelská hypotéka

Vlastní prostředky na bydlení od 1.4.2017

Jak možná mnozí z Vás zaslechli, od 1.4.2017 ČNB vydala doporučení, aby hypoteční úvěry (dnes již spotřebitelský úvěr na bydlení) byly poskytovány do maximálně 90% hodnoty nemovitosti.

Jaká bude realita?

Stále se dnes úroky pohybují pod magickou 2% hranicí. Aby však klient dosáhl takových podmínek úvěru na bydlení, půjčená částka nikdy nesměla být ve výši 100% hodnoty nemovitosti. Vlastní prostředky, či financování části z jiných zdrojů, bylo v realitě běžnou věcí. Ano, nyní se tento poměr "hypotéky" o něco změní, avšak stále je možné za nadstandardních podmínek si pořídit nové bydlení.

Konkurenční boj mezi bankami stále drží podmínky hypotečních úvěrů na vynikajících podmínkách a nepředpokládáme, že by se toto mělo výrazně změnit v blízké době. Budiž nám důkaz, kde po částečném zpřísnění na podzim roku 2016 neovlivnilo počet poskytnutých hypoték v České republice.

Určitě doporučujeme konzultaci situace s odborníkem, který se vyzná na mezibankovním trhu dokáže vymyslet tu nejlepší cestu k Vašemu vysněnému bydlení.

Banky, které porovnáváme

Air BankČeská spořitelnaČSOBEquabankExpobank CZFio bankaHypoteční bankaKomerční bankamBankMoneta Money BankOberbankRaiffeisenbankSberbankUnicredit bankWüstenrot
Copyright © 2016 Přátelská hypotéka