Srovnání hypoték / Přátelská hypotékaSrovnání hypoték / Přátelská hypotéka
email phone
Srovnání hypoték / Přátelská hypotéka

Odpočet úroků z hypotečních úvěrů

Je březen a to je doba daňových přiznání pro podnikatele a využívání slev na daních pro zaměstnance. V této době, už většině klientů, kteří mají hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, přišel dopis od banky o zaplacených úrocích za rok 2016.
Možnost odpočtu úroků od základu daně se vztahuje k úvěrům, kdy účelem je pořízení vlastního bydlení. (hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření)
U tzv. amerických hypoték, se tento účel prokazuje poměrně složitě a dokazování finančnímu úřadu bude nelehký úkol.
Pozor si musíte dát i při uplatnění odpočtu úroků z koupě pozemku, zde je podmínkou zahájení výstavby do 4 let. Následně se dokládá stavebním povolením nebo ohlášením stavby.

Kdo může uplatňovat odpočty ?

Pokud je účelem výstavba nebo koupě nemovitosti, tak je podmínkou aby osoba která uplatňuje odpočet byla vlastníkem nemovitosti a zároveň ji využívala k vlastnímu bydlení. Dalším předpokladem k uplatnění, je uvedení dané osoby v úvěrové smlouvě jako přímý účastník.

Poslední důležitou informací je otázka, kolik si vlastně můžeme uplatňovat.
Při splnění výše uvedených podmínek je možnost odpočtu ze základu daně až do výše 300 000 Kč ze zaplacených úroků. Daňová sazba je 15%, tudíž reálná úspora by mohla být až 45 000 Kč.

Banky, které porovnáváme

Air BankČeská spořitelnaČSOBEquabankExpobank CZFio bankaHypoteční bankaKomerční bankamBankMoneta Money BankOberbankRaiffeisenbankSberbankUnicredit bankWüstenrot
Copyright © 2016 Přátelská hypotéka