Srovnání hypoték / Přátelská hypotékaSrovnání hypoték / Přátelská hypotéka
email phone
Srovnání hypoték / Přátelská hypotéka

Vývoj realitního trhu s nájemními byty

V současné době v České republice bydlí v nájemním bydlení zhruba 21%. Zájem o byty o velikosti 1+kk, nebo 2+kk jako výhodné investici, je v České republice stále velký zájem. Podle realitních odborníků, nebude mít určité omezení hypoték na tuto poptávku vliv, nebo pouze minimální. Že to v praxi klienty tolik neovlivní jsme psali už v jednom z předchozích článků . To co tuto nabídku ovlivní budou spíše zvyšující se ceny nemovitostí, které odradí menší investory a nedostatek vhodných investičních bytů, způsobený zdlouhavým povolovacím procesem pro developerské projekty.

Hlavní důvod přetrvávajícího zájmu je nedostatek alternativních možností investic, které jsou nabízeny (i díky nízkému zhodnocení na spořících produktech). I v dnešní době, přes zvyšující se ceny nemovitostí, považujeme koupi investičního bytu jako investici za zajímavý způsob zhodnocení prostředků i pokud je vše financováno přes hypoteční úvěr.

Jak je psáno výše, v České republice bydlí dnes zhruba 21% domácností v nájemním bydlení. Pro české občany je bydlení v nájmu stále méně atraktivní, naproti pořízení vlastního. Tento trend se však postupně zvyšuje a prognóza je další zvyšování. Stačí se podívat do vyspělejších zemí, kde tyto poměry jsou v opačných číslech. Toto může způsobit zvyšování cen nájmu a tudíž ještě lepší zhodnocení investice do investičního bytu z dlouhodobého hlediska. Za nás je to dnes stále jedna z nejatraktivnějších možností investice.

Banky, které porovnáváme

Air BankČeská spořitelnaČSOBEquabankExpobank CZFio bankaHypoteční bankaKomerční bankamBankMoneta Money BankOberbankRaiffeisenbankSberbankUnicredit bankWüstenrot
Copyright © 2016 Přátelská hypotéka